A május 29-i Csaknekedkislány-koncert ismét bebizonyította, hogy a zenekar mára a hazai alternatív színtér egyik túlélője és legfontosabb közönség kedvence. A Budapest Parkot háromnegyedig megtöltő tarisznyás rajongók már a kapunyitás után gyülekeztek, az estét pedig Dé:Nash bemelegítő koncertje vezette fel, mielőtt színpadra lépett a főzenekar.

A CSNK közel másfél órás, folyamatos „divatbemutatóval” fűszerezett műsora a zenekarra jellemző módon egyensúlyozott a melankolikus dalszövegek, az önironikus humor és a felszabadult koncertenergia között. A közönség együtt énekelte a legismertebb dalokat, miközben a Park szabadtéri hangulata különösen jól állt a zenekar egyszerre intim és fesztivál kompatibilis világának.




















































A koncert során a régebbi kedvencek (mint a Falábú nő) és a tavaly novemberben megjelent MOST című lemez dalai egyaránt helyet kaptak. A show-t persze most is Csepella Olivér frontember celebrálta végig (hol szemüvegben, hol anélkül – mivel egy durva headbang közben elrepült valamerre –, de a zenekar többi tagja és a meghívott vendégfellépők is végig közvetlen kapcsolatban maradtak a közönséggel.

Az este hangulatát a nosztalgia, a generációs életérzés és a CSNK-ra jellemző finom groteszk humor határozta meg. A koncert végén a Tihany klipes koreográfiájára a Park egy nagy közös énekléssé alakult, amely méltó bizonyítéka volt annak, hogy a zenekar továbbra is kiemelt szereplője a magyar alternatív zenei életnek.
Fotók: Lékó Tamás
Szolgáltatásaink igénybevételével beleegyezel a cookie-k használatába. Adatkezelési tájékoztató
A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.